Kes meie oleme?
Meie oleme Helen ja Tanel. Partnerid elus ja äris. Ja meie väikesed järgijad Karl ja Jasmin.
Oleme rahutud hinged, kes suudavad oma elu keeruliseks elada. Oleme katsetajad ja uuest huvitujad.
Kuigi igapäevane palgatöö linnas tüütas täiega, ei plaaninud me sugugi maale asumist. Kõik juhtus kuidagi äkki. Tulime oma praegust maakodu üsna juhuslikult kuulujutu peale vaatama ning armusime silmapilkselt. Pikemalt plaanimata ja vaagimata sõlmisime tehingu ning ühel päeval peale võtmete üleandmist hakkasime alles mõtlema, et mis nüüd saab.
Nüüd me katsetamegi. Kuidas maal on? Kuidas köögivilja kasvatada? Mis inimesed siin kandis elavad ja mida huvitavat veel teha saab?
Hea meelega jagame oma kogemusi neile, kellele huvi pakub.
Kolli talu – esimene märge aastast 1688.
Siiani kätte satunud dokumentides võib kohata Kolli talu nime juba aastast 1688, mil seda nimetati adramaaks. Seega on esiisad siinmail juba üle 300 aasta tegutsenud ning põldu harinud. Tänu suguvõsa uurija Pille Palmile on huvitav jälgida, kuidas talu lõpuks Heleni vanaisa kätte satus, kelle esivanemad polnud sugugi alati vanimad pojad.
Laiusel elati juba kiviajal
Laiuse kihelkonna maa-ala oli asustatud juba kiviajal. Seda tõestavad leiud Jõgeva külade ümbrusest. Hilisemast rauaajast pärinevad maalinnad Siimusti, Ripuka(Riole), Reastvere ja Vilina külades. Nii ongi meie kartulipõllu kõrval iidne linnamägi, kus vanad eestlased elasid ja ilmselt ka juurvilju kasvatasid. Küll mitte kartulit, mis jõudsid Eestisse alles 18. sajandi.